Choď na obsah Choď na menu
 


História

Obrázok

Hudobná skupina s názvom Veselá notečka vznikla v roku 2000 ako malé hudobné duo, prevažne na svadby a rodinné oslavy. Jej zakladateľmi sú Ján Chúpek a Ľubo Kľúčik. Od roku 2006 do skupiny pribudli daľší členovia.

Ročne odohráme približne 40 akcií, prevažne svadieb, plesov, osláv, zábav či iných kultúrnych vystúpení. Počet muzikantov podľa potreby alebo na požiadanie po osobnom pohovore.

 

Obrázok

Reprodukovaná hudba doplnená trubkou, tenorom, harmonikou a spevom. Muzika na svadby, plesy rodinné i firemné oslavy a iné kultúrno-spoločenské udalosti.

Slovenské, moravské a české ľudové piesne, nestárnúce melódie, disco, repete, hity 60. - 90. roky a iné rôzne piesne.

Na svadbách možnosť starejších, odpýtanie u rodičov, privítanie, prípitok, podčepčenie nevesty.

muzaci.jpg

Mužáci Moravia - krojovaný mužský spevácky zbor, ktorý prezentuje tradičné moravské piesne, vznikol v roku 2016 ako prvý zbor mužákov na Slovensku, v súčasnosti má päť členov. Napriek krátkej dobe existencie všetci členovia majú dlhoročné skúsenosti v oblasti produkcie tradičnej moravskej hudby. Repertoár prevažne tvoria piesne z Južnej Moravy, ale neustále do neho dopĺňame piesne, ktoré prezentujú aj ďalšie regióny Moravy i piesne z Čiech, Slovenska, Chorvátska a iných krajín.  Účinkujeme na rôznych folklórnych podujatiach, dedinských oslavách, tradičné jarmoky, ale aj na rodinných oslavách či svadbách.  Mužáci Moravia sú členom Občianskeho združenia Morava Krásna Zem a hlavným účinkujúcim v Moravskej hudobnej tour.

 

 

 

Na svadbách možnosť folklórneho začepenia nevesty spolu s FS Dúbravček